Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-střed.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-střed a kandidátech ČSSD za Brno-střed.

 


Skandální rozhodnutí zastupitelstva - Žit Brno zradilo své voliče

Čt 16.06.2016 23:49

Reagujeme na včerejší skandální postoj zastupitelů Brna-střed, zejména hnutí žit Brno, jejichž hlasy vrací do ulic hazard. Zastupitelstvo MČ Brno-střed přijalo na 15. jednání skandální usnesení, které povoluje provoz kasín na ulicích Benešova a Husova.

Materiál předložený na základě žádosti společnosti Czech Casinos, a.s., který byl předložen vedoucím právního odboru, byl nekompletní a neobsahoval právní rozbor. Nedozvěděli jsme se žádný argument, proč bychom měli povolit hazard na ulici Benešové, proč by měl být zavlečen nově na ulici Husovu, a stejně tak jsme se nedozvěděli, proč naopak zastupitelé nevyhověli totožné žádosti kasína Admiral na Křenové ulici, které bude muset skončit.

Obvyklou diskuzi o morálních aspektech hazardu přerušil věcný návrh našeho klubu na stažení materiálu, protože se domníváme, že je diskriminační, a tato forma regulace odporuje pravidlům hospodářské soutěže. Upozornili jsme zastupitele na stanovisko ÚOHS z roku 2014, které se zabývá metodami regulace hazardu obcemi. ÚOHS uznává jen dvě formy regulace hazardu - naprosté povolení nebo naprostý zákaz. V roce 2014 zakázal povolování hazardu na konkrétních adresách a požaduje po obcích jasná kritéria, na základě kterých chtějí hazard tolerovat. Při jejich existenci umožňuje hazard povolit na určitém území. Postup zastupitelstva odporuje oběma principům.

Právní nejistotu a možné porušení pravidel hospodářské soutěže zastupitelé ignorovali a návrh vyhlášky i přes tyto zásadní argumenty schválili. Žít Brno zradilo své ideje a předvolební sliby.

 

Mgr. Pavel Sázavský, MBA
zastupitel ZMB a ZMČ Brno-střed