Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-střed.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-střed a kandidátech ČSSD za Brno-střed.

 


Nesouhlasíme se škodolibým zvýšením ceny parkování v Brně

Středa 20. 12. 2017

Rada města Brna se rozhodla dát obyvatelům města „pěkný“ vánoční dárek – zdražila parkování skoro na dvojnásobek a zrušila možnost bezplatného stání v noci. 

Co si o tomto rozhodnutí myslet v kontextu nepřipravenosti parkovacích automatů? Rada města Brna určitě ví, že parkovací automaty ve městě Brně berou pouze mince. Před svým politickým rozhodnutím o zvýšení parkovného ignorovala potřebu nových parkovacích automatů, které potřebují Brněnské komunikace nasadit. Je to mimořádně škodolibý krok vůči Brňanům a nevíme o tom, že by se proti němu některá z koaličních stran ohradila. 

Nový ceník platí už od 1.1.2018 a Brněnské komunikace nejsou schopny realizovat svůj plán výměny automatů za modernější, protože výměna je součástí plánu rezidenčního parkování, ke kterému rada města Brna opakovaně nepřijala stanovisko a zřejmě ho odsouvá na další volební období.  

Nové parkovací automaty na solární pohon budou podporovat platbu kartou, mincemi (včetně eurových) a konečně nás přiblíží civilizovaným zemím. Díky politickému vedení města Brna se jich však ještě dlouho nedočkáme a místo toho budeme v ČNB rozměňovat tisíce korun na mince. 

Výsledkem vánočního obdarování Brňanů jsou tedy nejen další problémy pro řidiče ve městě Brně, ale zejména veřejná ostuda s nepřipravenými automaty a vyhánění návštěvníků z města Brna. Humorným dovětkem budiž fakt, že rada MČ Brno-střed k novému ceníku parkování nepřijala usnesení, byť ho politicky iniciovala. Rezidenční parkování raději ani nezmiňujeme. 

 

Za ČSSD Brno-střed 

zastupitelé 
Mgr. Pavel Sázavský, MBA 

Ing. Jindřich Zechmeister