Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-střed.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-střed a kandidátech ČSSD za Brno-střed.

 


Interpelace člena ÚVV na členy vlády a stranické vedení

Ne 28.12.2014 20:28

Poslední dny letošního roku jsou na politické události v naší městské části i na celorepublikové úrovni - možná naštěstí - skoupé. Pro vyplnění tohoto času zařazujeme mezi zprávy a vyjádření naší místní organizace poměrně aktuální dotaz, vznesený naším členem Tomášem Řepou, zastupitelem MČ Brno-střed a členem ÚVV, na předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku při zasedání Ústředního výkonného výboru dne 13. prosince 2014. Tuto interpelaci si nyní můžete přečíst.

 

Vážený pane premiére, obracím se na Vás s otázkou, jak bude naloženou s poněkud schizofrenní situací ohledně Vašich poradců? Konkrétně mám na mysli Svatopluka Bartíka z hnutí Žít Brno, který se po komunálních volbách stal uvolněným radním 90 tisícové městské části Brno-střed. Vůči tomuto hnutí se my zastupitelé Brno-střed z řad ČSSD razantně vymezujeme a do budoucna v opoziční rétorice ještě přitvrdíme, protože už teď je vidět, že nové vedení radnice nehájí zájmy ani svých vlastních voličů. Například přesunutím mnoha milionových prostředků z kapitoly podpory sportu a školství na opravu radnice a kanceláří uvolněných funkcionářů. Dalo by se pokračovat v dalších oblastech. 

Pokud při svém představení na ustavujícím zastupitelstvu Svatopluk Bartík uvedl, že i když má dokončené jen základní vzdělání (čímž se vlastně chlubí), tak se věnuje dlouhodobě mediálnímu a protikorupčnímu poradenství a proto je tím nejlepším možným kandidátem na uvolněného radního pro legislativu, v sále to vyvolalo spíše jen pobavené reakce. Hned vzápětí však dodal, že je poradcem premiéra, což už respekt budí. Ustavující zastupitelstvo, které jinak víceméně pan Bartík neformálně řídil, navíc nezvolilo ani své ověřovatele a zapisovatele. To budí o jeh erudici určité pochyby.  

Chci se tedy zeptat, jak bude s touto situací dále naloženo? Je Vaším výsostným právem přivést si do svého týmu koho uznáte za vhodné. Přijde mi ale zvláštní, že 136 letá strana s 23 tisíci členy by měla jakkoliv podporovat naše politické oponenty, k čemuž tato situace, byť třeba i jen nepřímo, jednoznačně vede. Jistě máme ve svých řadách jiné schopné a pracovité osobnosti a experty na nejrůznější problematiku. Věřím, že našim argumentům rozumíte pane premiére a zohledníte je v řešení, které bude přínosem pro další hájení zájmů voličů ČSSD a také všech zastupitelů ČSSD na Brno-střed.  
 
Odpovězeno bylo v tomto smyslu, volně citováno: „Předně musím říct, že pan Bartík je mým poradcem, nikoliv já jeho poradcem. Děkuji však za upozornění na situaci, která se mi nelíbí. Myslím si, že kvůli uvolněné funkci už nebude mít pan Bartík na poradenství nadále čas a budu s ním o tom hovořit.“ 


Jednání ÚVV v sobotu 13. 12. 2014 


Tomáš Řepa

člen ÚVV ČSSD a zastupitel MČ Brno-střed