Facebook ČSSD BRNO - město Twitter ČSSD BRNO - město

Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-střed.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-střed a kandidátech ČSSD za Brno-střed.

 


ČSSD představuje program a kandidáty do ZMČ Brno-střed!

Po, 25.01.2018

Říjnový termín komunálních voleb je již takřka na dohled. Česká strana sociálně demokratická prezentuje složení kandidátů do Zastupitelstva městské části Brno-střed, kteří budou mít za úkol prosazovat program sociální demokracie. Prvních 10 lídrů kandidátky, které dnes představujeme, tvoří tým odborníků se zkušenostmi ve svých profesích. Budou pak tvořit tým zastupitelů sociální demokracie v dalším volebním období a své zkušenosti promítnou do plnění volebního programu ČSSD.

Výběr kandidátů zohledňuje priority programu sociální demokracie, který klade maximální důraz na témata bydlení, dopravy a parkování, školství, přístupu městské části k seniorům a zlepšení života v centru města.

Oranžový tým vyráží do voleb v tomto složení:

  1. David Čížek (34 let, středoškolský učitel)
  2. Pavel Sázavský, MBA. (55 let, OSVČ)
  3. Jindřich Zechmeister (31 let, manažer IT)
  4. Jana Kubějová (37 let, zvěrolékařka)
  5. Bedřich Toman (54 let, OSVČ)
  6. Natálie Bezvodová (47 let, personalistka)
  7. Rudolf Drnec (67 let, projektant)
  8. René Zelinka (39 let, OSVČ)
  9. Gabriela Burdychová (41 let, OSVČ)
  10. Natálie Doffková (38 let, obchodní zástupce)

 Kandidátku sociální demokracie do voleb povede David Čížek, čtyřiatřicetiletý středoškolský pedagog, který se dlouhodobě specializuje zejména na problematiku školství, ale také na oblast dopravy či sportu a tělovýchovy. Sám je členem několika odborných školských komisí a usedá např. ve školské radě brněnské konzervatoře. Za lídrem následuje pět současných zastupitelů MČ Brno-střed: místopředseda brněnské sociální demokracie a podnikatel Pavel Sázavský, IT manažer Jindřich Zechmeister, zvěrolékařka Jana Kubějová, řemeslník a podnikatel Bedřich Toman a kynoložka Natálie Bezvodová.

Hlavní priority našeho programu jsou dostupné bydlení za spravedlivou cenu, efektivní opravy bytového fondu, zvýšení možností parkování pro obyvatele MČ, nárůst kapacit školských zařízení, snížení nákladů rodičů žáků na vzdělávání či zlepšení podoby městské části a života v ní, který bude příjemný i pro seniory.

„Na první pohled se může zdát, že Brno-střed žije stále stejným životem, jako před čtyřmi, pěti, deseti lety. Pravda je ale jiná. Centrum Brna se vylidňuje, obyvatelé ztrácí pocit běžného životního komfortu a hledají místa pro žití mimo naši městskou část. Nemají kde zaparkovat, výše nájmů v mnohdy neopravených obecních bytech je závratná, mají problém umístit své dítě do školky a často hledají klid, který jim hlavně v centru města chybí. A právě to chceme změnit! Není nač čekat. Změna musí být rychlá, odborná a s rozumem!“ říká lídr kandidátky ČSSD Čížek.

Kromě zastupitelstva Brna-střed vysílá sociální demokracie kandidáta i do senátních voleb. Kandidátem na senátora za volební obvod 59 (Brno-střed, Starý a Nový Lískovec, Kohoutovice, Bosonohy) je ředitel brněnské Armády spásy a zakladatel Potravinové banky Brno pan Pavel Kosorin.

kandidáti ČSSD Brno-střed

Kandidáti do ZMČ Brno-střed: nahoře zleva Bedřich Toman, Pavel Sázavský, Jindřich Zechmeister; dole zleva Natálie Bezvodová, David Čížek, Jana Kubějová